Szerintünk itt vagy most: Csorvás.
Ha mégsem, úgy válassz a település listából.

Hol tankoljak?

A töltőállomások és a holtankoljak.hu közösség által jelzett kutak listája, ahol pillanatnyilag nem elérhető az üzemanyag szolgáltatás! | Regisztrált tagként Te is közölhetsz az oldallal információt a közeledben lévő üzemanyag töltési lehetőségekről.

Regisztráció

Minden ami üzemanyag vagy töltőállomás

Aktuális üzemanyagár információk, előrejelzések, benzinkutakkal kapcsolatos információk, elektromos töltőhelyek.


2019-04-04 | Olajár előrejelzés 2019-2020

A keresleti oldalon komoly kockázatot jelent az USA és Kína között körvonalazódó kereskedelmi ellentét, az Európában uralkodó bizonytalan politikai helyzet, illetve a valuta összeomlása egyes növekvő gazdaságokban, mint Törökország vagy Argentína. A várható globális gazdasági csökkenés várhatóan az olaj árának csökkenését fogja eredményezni.

A fenti tények csökkenésnek indították az olaj árát, és egy ezen a szinten is tartják. Mivel bőségesen van olaj jelenleg a keresleti oldalon, így nem várjuk az olaj árának jelentősebb emelkedését.

A tőzsdék, látva a kereslet-kínálati mozgásokat sem vár hosszabb távon emelkedő irányú olajárakat.

A lenti táblázat tartalmazza az olaj árának (Brent, WTI) várható alakulását egészen 2020 februárjáig. Ezek alapján a következő 1 évben a Brent olaj hordónkénti ára 60-70 dollár között fog mozogni. Az adatok a globalpetrolprices.com által kerültek közzétételre.

 

Hosszabb távú olajár előrejelzés 

Ha kitekintünk néhány évre előre, akkor az látszik, hogy a petróleum irányába növekszik a kereslet, a fejlődő országok felmerülő igényei miatt. Viszont a fejlett országok környezetvédelmi előírásai miatt, az elektromos autók terjedésével ez kiegyenlítődik. Ahogy múlnak az évek, úgy a megújuló és környezetre kevésbé káros technológiák anyagilag is egyre elérhetőbbek lesznek, akár a fejlődő országokban is. A Világ Energiai Tanács jelenlegi álláspontja szerint az olajfogyasztás 2030-ra éri el csúcspontját. Az USA Energiainformációs Igazgatósága szerint a jelenleg ismert olajlelő helyek készletei 2050-ig tartanak ki. Vagyis a kereslet csökkenésével az olajkészletek még ezt követően is kitartanak, így jelentősebb olajár emelkedésre hosszabb távon sem kell számítani.

A fenti tények ahhoz nem elegendők, hogy az olaj jelenlegi ár szintje jelentősen lecsökkenjen, hiszen globális szinten növekszik a jövedelem, ami ezáltal további olajszükségleteket generál. Ugyanakkor a nyersolajárak emelkedését korlátozzák. Előfordulhat, hogy egyes ellátási zavarok miatt alkalmi kilengéseket tapasztalunk, de ezek csak átmenetiek lehetnek. Ahogy a világ gazdasági növekedése felgyorsul, a nyersolajárak tartósabb ütemben emelkedhetnek, de valószínűleg nem haladják meg a következő években 60-80 USD/hordónkénti szintet.